Проти руйнування системи екстреної медичної допомоги

ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я

02 січня 2018 року для громадського обговорення Міністерством охорони здоров’я України було оприлюднено Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2012 року № 1114 «Про затвердження Типового положення про бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги» (далі – Проект).
Цим Проектом пропонується запровадити «парамедичні» бригади екстреної допомоги в Україні. За задумом авторів цього Проекту, після сплину строку перехідного періоду (01 січня 2023 р.) лікарські та фельдшерські бригади екстреної медичної допомоги припинять своє існування ВЗАГАЛІ.
Лікарі втратять роботу, фельдшери, які не отримали кваліфікацію парамедика та не навчилися керувати спеціальним транспортним засобом – втратять роботу. Втратять роботу і молодші медсестри та водії, які не стануть медичними техніками.
Відповідно надавати медичну допомогу НАМ, громадянам України, нашим РІДНИМ, нашим ДІТЯМ до НАШОЇ оселі кваліфіковані ЛІКАРІ та МЕДИЧНІ ПРАЦІВНИКИ вже НЕ ПРИЇДУТЬ.
Таким чином Міністерство охорони здоров’я України і надалі здійснює руйнування системи екстреної медичної допомоги для НАС – ВСІХ УКРАЇНЦІВ. Під красивими гаслами та обіцянками переслідується лише єдина мета – економія коштів (наших коштів – платників податків), скорочення бюджетного фінансування за рахунок скорочення кадрового потенціалу.
Якщо вам не байдуже Ваше майбутнє, не байдуже те, що завтра до Вас чи Ваших рідних в екстреному випадку може ніхто не приїхати, що Ви чи Ваші рідні не зможуть отримати якісну то своєчасну медичну допомогу – приєднуйтесь до вимог цієї петиції!
Вимагаємо від Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров'я України, а також інших міністерств та відомств наших вимог, а саме:
1. Припинити нав’язувати в нашій державі та впроваджувати «парамедичну» систему надання екстреної медичної допомоги.
2. Відкликати та зняти з розгляду проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2012 року №1114 «Про затвердження Типового положення про бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги».
3. Безумовного дотримання при реформуванні Закону України «Про екстрену медичну допомогу».
4. Зберегти в системі екстреної медичної допомоги України і після 2023 року лікарські та фельдшерські бригади екстреної (швидкої) допомоги.
5. Видатки на екстрену медичну допомогу планувати та відображати в розрахунку видатків на охорону здоров’я окремою статтею, по окремо розробленій формулі з врахуванням нормативу забезпеченості.
6. Виділити кошти з державного бюджету для централізованого придбання автомобілів екстреної (швидкої) медичної допомоги, та вдосконалення системи симуляційних центрів.
Наше майбутнє в наших руках!

Петиція №

Дата створення:

Автор: Стахова Наталія Іванівна

Станом на 29 січня петицію підписали 8800 осіб з 25000 необхідних.

Показати