Демонополізація маршрутних таксі

ТРАНСПОРТ І ЗВ'ЯЗОК

Демонополізація маршрутних таксі.
Проблема якості послуг надаваємих маршрутними таксі набула катастрофічного масштабу по всій країні. Автобуси в такому стані, що їм не допоможе ніяке технічне обслуговування. Їм вже місце на свалках. Рівень культури спілкування між водіями та пасажирами настільки низький, що ввічливий водій сприймається як виключення. При цьому пасажири незадоволені рівнем цін. Ціни встановлюються таким непрозорим чином, що виникає спокуса влаштовувати акції протесту проти їх підвищення.
Пасажири не можуть зрозуміти в чому реальна проблема і яке може бути рішення. Спроба вимагати квиток при проїзді не вирішує питання, а стає скоріше приводом для конфліктів.
Головна причина такого ганебного стану речей - відсутність альтернативи. Коли пасажиру потрібно добратись з точки А у точку Б, нього немає можливості обирати перевізника який надає послуги більш якісно. Сучасна система маршрутів є спадщиною з радянських часів коли послуги держави були безальтернативні. Тому в кожному напрямку існування двох паралельних маршрутів було недоцільно. Але в сучасній ринковій ситуації, саме паралельні маршрути додали б елемент конкуренції між перевізниками. Що, без сумніву, призвело б до підвищення якості послуг і встановленню справедливої ринкової ціни.
Не має необхідності повного дублювання маршрутів. Але можливо ввести більш м'яке правило:
надавати дозвіл на відкриття нового маршруту тільки якщо більше ніж 50% шляху співпадає з маршрутом іншого перевізника.

Петиція №

Дата створення:

Автор: Гужва Арсений Володимирович

Станом на 19 березня петицію підписали 38 осіб з 25000 необхідних.

Показати