Держава має зберегти Сквер Небесної сотні

КУЛЬТУРА ТА КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА, ТУРИЗМ

Сквер Небесної cотні – це відомий в Україні та за її межами публічний простір, створений волонтерами в самому серці Києва між Михайлівською площею та Майданом. Сквер став місцем зустрічей та проведення культурних і освітніх заходів. Завдяки величному барельєфу Сергія Нігояна cквер здобув визнання як обов’язкове місце відвідування гостями столиці.

Довгі 4 роки кияни боролися в судах за повернення земельної ділянки у власність держави, і у 2018 році нарешті здобули перемогу. Землю скверу остаточно повернено українцям. Тепер держава має захистити Сквер Небесної сотні, надавши йому офіційного статусу скверу.

Офіційний статус надасть можливість підключити комунікації, організувати полив зелених насаджень, прибирання, благоустрій, більш ефективно проводити культурні та освітні заходи. Ми хочемо, щоб і надалі у сквері росли квіти, проходили мистецькі акції та культурні заходи, а на дитячому майданчику лунав дитячий сміх.

Саме тому ми ініціюємо збір підписів за надання Скверу Небесної сотні офіційого статусу скверу.

Сквер Небесної сотні має довгу та непросту історію. З 2007 року на цьому місці планували побудувати черговий елітний будинок, бізнес-центр чи готель. Придбану з порушеннями закону територію власник обніс величезним зеленим парканом і влаштував смітник. 18 лютого 2014 року хлопці із самооборони Майдану розпочали знімати паркан, щоб використати його для укріплення барикад. До них приєдналися мешканці двору, а потім кияни, які ініціювали наведення ладу на захаращеній ділянці. 21 лютого в Facebook було створено групу «Місто-сад», яка об’єднала спочатку сотні, а згодом – тисячі українців.

Починаючи з 1 березня 2014 року в сквері активно проходили культурні заходи. Українці разом: прибрали тонни сміття, вирівняли ділянку, висадили рослини, проклали доріжки, поклали газон, побудували унікальний дитячий майданчик, всесвітньо відомий митець Алешандро Фарту (aka Vhils) створив барельєф з портретом Сергія Нігояна.

Все це зробили прості люди своїми руками. Дерева дарували з усієї України, а висаджували небайдужі кияни. У червні 2016 року Сквер Небесної сотні отримав відзнаку на конкурсі «Європейська нагорода за урбаністичний публічний простір» (The European Prize for Urban Public Space). Вперше в історії було відзначено роботу української команди.

Зараз важливим є офіційне закріплення статусу скверу, збереження та примноження здобутків громади. Якщо ви хочете підтримати та допомогти Скверу жити та розвиватися як сучасна культурна платформа – підпишіть петицію. Разом ми створили Сквер Небесної сотні, настав час разом домогтися надання йому офіційного статусу

Петиція №

Дата створення:

Автор: КУЛЕБА ЄВГЕНІЯ АНАТОЛІЇВНА

Станом на 2 квітня петицію підписали 182 особи з 25000 необхідних.

Показати