ЛІТНІЙ ЧАС ДЛЯ УКРАЇНИ

ІНШІ

Перехід на літній час.

Аналізуючи час ранкових та вечірніх сутінок по Україні, необхідно залишитися на літньому часі, перевівши стрілки годинника на годину уперед в останню неділю березня 2019 року.
Давайте спробуємо подивитися на тривалість світлового дня у різних місцях України. Візьмемо для порівняння грудень та червень місяць (найкоротший та найдовший світловий день).
Я мешкаю у місті Хмельницький, тому вирішив порівняти приблизний час ранкових та вечірніх сутінок у Львівській області, Хмельницькій області, Полтавській області, Луганській області.
Так от, стан речей, якщо Україна залишиться на зимовому часі. Червень місяць: Львівська область – ранкові сутінки близько 4.30, вечірні сутінки близько – 21.30, Хмельницька область – ранкові сутінки близько 4.10, вечірні сутінки близько – 21.10, Полтавська область – ранкові сутінки близько 3.45, вечірні сутінки близько – 20.45, Луганська область – ранкові сутінки близько 3.25, вечірні сутінки близько – 20.25.
Уявіть літо і вже у липні в Києві близько 20.30 – темна ніч! Ви би хотіли, щоб внаприкінці літа в Києві темно було вже з 19.30?
А, коли селяни копатимуть картоплю, збиратимуть врожай на своїх городах у кінці серпня: Львівська область – вечірні сутінки близько – 20.00, Хмельницька область – вечірні сутінки близько – 19.40, Полтавська область – вечірні сутінки близько – 19.15, Луганська область – вечірні сутінки близько – 18.55. Збирати врожай при зимовому часі прийдеться, напевно, вранці, а не після роботи?!
При зимовому часу, зрозуміло, сонце у зеніті буде о 12 годині. Проте роботу більшість починатиме з 9.00, коли світловий день буде літом приблизно вже тривати від трьох до шести годин, а середина робочого дня припадатиме на 13.00-13.30.
Взагалі, якщо залишитися на зимовому часі, то враховуючи світловий день, роботу підприємств, установ, організацій необхідно починати з 8.00, шкіл та ВУЗів також з 8.00, дитячих садочків – не пізніше 7.30. Адже, починаючи з вересня місяця й до квітня буде багато робочого часу припадатиме на не світловий час. Якщо ж залишити при зимовому часі режим роботи такий як є тепер, то використання електричної енергії на освітлення збільшиться.
Залишення в Україні літнього часу має свої переваги. Так, порівняємо сутінки при літньому часі у грудні місяці. Грудень місяць: Львівська область – ранкові сутінки близько 8.40, вечірні сутінки близько – 18.10, Хмельницька область – ранкові сутінки близько 8.20, вечірні сутінки близько – 17.50, Полтавська область – ранкові сутінки близько 7.55, вечірні сутінки близько – 17.25, Луганська область – ранкові сутінки близько 7.35, вечірні сутінки близько – 17.05. Вигода у використанні електроенергії у світловий робочий час очевидна. Трохи незручно зранку буде тільки два місяці (грудень та січень) приблизно для Закарпатської, Львівської та Волинської областей. Проте, зазначені області будуть використовувати найменше світла в робочий час.
Та й для емоційного, психічного стану краще вести активний спосіб життя при світловому дні чи при темряві, особливо у холодний період року.
Тому, Україні потрібно перевести годинникову стрілку у кінці березня 2019 року на годину вперед і залишиться на літньому часі – переваги очевидні!

Петиція №

Дата створення:

Автор: Якименко Андрій Анатолійович

Станом на 25 червня петицію підписали 49 осіб з 25000 необхідних.

Показати