Про внесення змін до пункту 3 постанови КМУ 393-1992 року

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

Пунктом 3 Постанови КМУ від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу…….» встановлено, що до вислуги років, для призначення пенсій, на пільгових умовах зараховуються окремі періоди служби, наприклад, участь у бойових діях, участь в АТО, ліквідація наслідків ЧАЕС, льотна робота, служба на атомних підводних крейсерах та інше.
Разом з цим, зазначена норма Постанови КМУ не діє та не утворює підстав для призначення пенсій у зв’язку з тим, що у статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з 2011 року змінено поняття вислуги років на календарну вислугу років.
Таким чином, особам, які звільнені зі служби та мають достатню вислугу років, обраховану на пільгових умовах, відповідно до п.3 Постанови КМУ 393-1992, відмовляють у призначенні пенсії, посилаючись на невідповідність Закону України та Постанови КМУ. Зазначені порушення прав звільнених осіб призводять до необхідності відстоювання прав у судових інстанціях, що тривають роками.

Пропонується внести зміни до Постанови КМУ 393-1992 року виклавши пункт 3 в наступній редакції, а саме:

Зміст - До вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах

Замінити на - До календарної вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах

Петиція №

Дата створення:

Автор: Тітков Руслан Олександрович

Станом на 15 липня петицію підписали 1591 особа з 25000 необхідних.

Показати