Не ставити на голосування закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників..." з причини недопрацьованості, та не відповідності конституці України

ПРАЦЯ І ЗАРОБІТНА ПЛАТА

Не ставити на голосування закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників..." з причини недопрацьованості, та не відповідності конституції України. Прибрати закон з сайту МинСоцПолiтики до моменту допрацювання.

Проект закону пропонує визначати відносини між компанією та ФОП як між роботодавцем і працівником з слід. критеріям:

1) періодичність оплати особі за роботу, виконувану в інтересах іншої особи двічі та більше;
---
Згідно з цією нормою доведеться заборонити всі бізнеси з регулярною оплатою, провайдери інтернету, адвокати тривалих судових процесів, консультанти, регулярні доставки добрив аграріям, клінінгові послуги, готельні послуги, організація харчування. Всі бізнеси у яких є періоди оплати.

2) особисте виконання особою роботи за дорученням і під контролем особи, в інтересах якої вона виконується;
---
Фізична особа-підприємець не зможе відтепер працювати самостійно. І Якщо у вас ларьок з кавою то ви не зможете встати за прилавок, у вас повинен бути найнятий працівник, а клієнт не має право контролювати процес приготування.

3) винагорода за виконану роботу є єдиним джерелом або становить 75 й більше відсотків доходу ФОП за останні шість місяців;
---
 У половини бізнесу, 80% доходу приносить 1-2 клієнта, і 20% всі інші. Аграрії, і інші ресурсовікі, взагалі торгують з одним закупником. А як бути підприємцю-початківцю у якого тільки перший клієнт?

4) робота виконується на визначеному роботодавцем робочому місці і відповідно до правил внутрішнього трудового розпорядку;
---
Це вкрай неконституційно, тобто громадянину
України, не можна за взаємною згодою знаходиться в приміщенні фірми? А навіть якщо подібну норму введуть, що завадить мені орендувати робоче місце в цієй фірмі?

5) ФОП виконує роботу, подібну виконуваної штатними співробітниками;
---
Яка комісія буде оцінювати "подобу" виконуваних робіт? Як це визначити "подобу", коли зараз все від охоронця до СЕО сидять за комп'ютерами і дивляться в монітор?

6) організація умов праці (в т.ч. надання робочого місця) забезпечується особою, в інтересах якої виконується робота;
---
Це взагалі клон 4го пункту, що б ви розуміли халтурну якість "проекту"

7) тривалість робочого часу і часу відпочинку встановлюється особою, в інтересах якої виконується робота.
---
У всіх айтішників і більшості білих комірців - вільний графік. Це ни про що...

Петиція №

Дата створення:

Автор: Проценко Дмитро Володимирович

Станом на 18 серпня петицію підписали 70 осіб з 25000 необхідних.

Показати