Кошти на ремонт доріг у м.Первомайську Миколаївської області.

ТРАНСПОРТ І ЗВ'ЯЗОК

Громада міста Первомайська Миколаївської області звертається до Кабінету Міністрів з проханням виділити кошти на ремонт доріг у місті, а саме:
1. 35 млн гривень на ремонт міської ділянки дороги Р-75.
Виконавчий комітет Первомайської міської ради неодноразово звертався до Міністра інфраструктури України Омеляна В.В., Миколаївської обласної державної адміністрації та керівництва Служби автомобільних доріг України про фінансову допомогу для здійснення ремонтних дорожніх робіт у місті Первомайську.
У зв’язку з набуттям чинності з 01.01.2013 року постанови Кабінету міністрів України від 18.04.2012 року № 301 «Про затвердження переліку автомобільних доріг загального користування державного значення», згідно з якою внесені зміни в класифікацію та перелік автомобільних доріг по Миколаївській області, територіальній автодорозі місцевого значення Т-16-03, яка пролягає по вулицях міста Первомайська, змінено статус з місцевого значення на автомобільну дорогу державного значення (регіональна) і присвоєно новий індекс дороги Р-75 «Контрольно-пропускний пункт «Тимкове» - Балта – Первомайськ – Доманівка – Олександрівка».
На території міста Первомайська це ділянки дороги по: проспекту Праці – 1,091 км, вул. Маршала Павла Рибалка – 0,900 км, вул. Кам’яномостівській – 3,300 км, вул. Одеській – 1,395 км. Всього загальною довжиною 6,686 кілометрів, площею 55006,4 м2. Для капітального ремонту вказаних ділянок дороги державного значення Р-75 «Контрольно-пропускний пункт «Тимкове» - Балта – Первомайськ – Доманівка – Олександрівка» необхідні кошти на сьогоднішній день що найменше 35000,0 тис. грн. За рахунок коштів з міського бюджету здійснити ремонтні роботи цих ділянок неможливо.
Комісійне обстеження зазначених ділянок доріг комунальної власності міста було здійснене ще в грудні 2010 року, акти приймання-передачі нерухомого майна, підписані членами комісії, створеної відповідно дорученню першого заступника голови Миколаївської облдержадміністрації від 09.11.2010 р. № 1709/0/05-3/1-10 та наказу Голови Державної Служби автомобільних доріг України від 14.03.2011р. № 69, були передані до Служби автомобільних доріг у Миколаївській області для затвердження головою Державної служби автомобільних доріг України в березні
2011 року. Але процедура приймання – передачі вказаних міських доріг, суміщених з дорогою державної власності Р-75 «Контрольно-пропускний пункт «Тимкове» - Балта – Первомайськ – Доманівка – Олександрівка», з комунальної власності територіальної громади міста Первомайська у державну власність була призупинена.
Первомайська міська рада та її виконавчий комітет протягом останніх років неодноразово порушували проблему неспроможності якісного утримання ділянок зазначеної дороги в межах м. Первомайська за рахунок коштів міського бюджету. Всього в комунальній власності територіальної громади міста Первомайська знаходиться 324 км проїжджої частини вулиць міста. Щорічно, до 60 % всіх коштів, які спрямовуються на ремонт міських доріг, використовується на ремонт суміщених з дорогою державного значення ділянок. Стан інших міських доріг, на які з цього приводу не виділяються кошти на ремонт та утримання, з кожним роком погіршується, що загрожує безпеці руху автобусам міських маршрутів, приватному та транзитному автотранспорту.
2.Виділити кошти у розмірі 2,97: млн гривень на капітальний ремонт 2-х ділянок Т15-04
Ще у 2016 році була замовлена та є у наявності виготовлена проектно-кошторисна документація з позитивним висновком державної експертизи на капітальний ремонт 2-х ділянок автодороги державного значення (територіальна) Т-15-04 «Первомайськ – Новоукраїнка» в межах міста Первомайська від вул. Вознесенської до знаку «В’їзд в м. Первомайськ» - об’єкти: «Капітальний ремонт дорожнього покриття по вул. Київській від житлового будинку № 123 в місті Первомайськ Миколаївської області» загальною кошторисною вартістю 1484,152 тис. грн. та «Капітальний ремонт дорожнього покриття по вул. Київській (від ПК5+09.00 до ПК10) загальною кошторисною вартістю 1486,544 тис. грн.
3.Виділити 8млн гривень на ремонт мостів.
У комунальній власності Первомайської міської ради також знаходяться чотири мости, які забезпечують рух автомобільного транспорту та пішоходів через річку Південний Буг та річку Синюху в обох напрямках. Мости входять до проїзних частин ділянок вулиць, які суміщаються з автодорогами державного значення Р-06 Ульянівка - Миколаїв та Р-75 «Контрольно-пропускний пункт «Тимкове» – Балта – Первомайськ – Доманівка – Олександрівка». Щороку на 10 відсотків збільшується інтенсивність руху великотоннажного транзитного транспорту через місто, що сприяє передчасному руйнуванню дорожнього покриття та конструкцій мостів. Мости знаходяться в експлуатації з 1987 року, тобто 30 років. У 2013 році науково–виробничою фірмою «Мостобудсервіс» (м. Київ) були здійснені обстеження (вишукування) та оцінка фактичного експлуатаційного стану верхових мостів мостового переходу через р. Південний Буг та р. Синюха для проведення ремонтних робіт на мостах. Але за відсутністю фінансування окрім робіт по поточному ремонту деформаційних швів мостового полотна та поточному ремонту тротуарів тільки на мостах через річку Південний Буг інших будівельних робіт не проводилось. А потреба на усунення виявлених існуючих недоліків та пошкоджень, проведення ремонту опор, пошкоджених бетонних поверхонь ригелів, оголовків та тіла опор на всіх 4-х мостах складає на сьогоднішній день що найменше 8000,0 тис. грн. За рахунок коштів з міського бюджету здійснити ремонтні роботи зазначених мостів неможливо.
4. Допомогти коштами для ремонту решти міських доріг ,тому що із міського бюджету на ремонт у поточному році нема можливості відрахувати більш ніж 5% від річної потреби.
На виконання ремонтних дорожніх робіт виділялось: у 2016 році – 8420,0 тис. грн., у 2017 році -2675,0 тис. грн., у 2018 році – 3363,588 тис. грн, у 2019 році планується виділити трохи більше 1073 тис грн, при середньо річній мінімальній потребі 20 млн. грн.
(У 2018 року вперше за останні 4 роки були виділені кошти на ремонт доріг м. Первомайська у вигляді субвенції з державного бюджету місцевому бюджету сумою 199,9 тис. грн.)

Петиція №

Дата початку збору підписів:

До кінця збору підписів залишилось:

Автор: Циділо Віктор Вікторович

Станом на 15 липня петицію підписали 117 осіб з 25000 необхідних.

Показати