Закриття кордону на карантин. Повернення громадян України

ДІЯЛЬНІСТЬ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ТА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

При оголошенні про введення карантину у зв'язку з поширенням СOVID-19 та закриття авіасполучення в Україні з 17.03.2020 не були створені умови для повернення громадян України з-за кордону як від авіакомпаній, так і самої держави. А саме:
1. Повідомлення про закриття кордону оголошено в п'ятницю ввечері 13.03, перед вихідними, коли консульства не працюють.
2. Цілодобові телефони і пошти не відповідали до 16.03. (Як приклад консульства Грузії, Польщі, Німеччини). Чіткого єдиного алгоритму дій консульства не отримували.
3. З понеділка 16.03 консульства закриті на карантин, що уповільнило комунікацію.
4. Не регулювались Авіакомпанії і не контролювалась вартість квитків. На період з 15-16.03 ціни на МАУ і SkyUp до Києва були підняті в 3 три рази.
5. Авіа відмовлялися перебронювати квитки з дат після 17.03 на ранні дати, аргументуючи це тим, що рейси відсутні, але рейси були і на них продавалися квитки ($321 у SkyUp і $400+ у МАУ як приклади). Так само рейси ці летіли до Києва з вільними місцями.
6. Авіа відмовилися повернути гроші за невикористані квитки після дати закриття кордонів.
7. Спец.рейси для громадян, що не встигли або не змогли повернутися до закриття кордонів України були призначені на числа після 20.03 цими ж авіакомпаніями за гроші, від 207 євро.
8. Спец. борти повинні були бути безкоштовними для громадян України
9. Нелогічність дій при скасуванні авіакомпаній зворотних рейсів і заміна на такі ж платні на інші дати.
10. Нелогічність закриття неба для своїх громадян. Приклад інших країн (Ізраїль, Прибалтика) - для своїх громадян небо було відкрито для повернень на вже куплені рейси.
11. Сухопутні повернення: Багато пунктів пропуску на кордоні були закриті для пішого перетину (але пристосовані для цього). Піший перетин по інфорації мали закрити з 17.03. Але вранці 16.03 кордон був зачинений для пішого перетину та рейсових автобусів, пропускали тільки авто до 6 осіб.
12. Один водій може перетинати кордон лише 1 раз на добу. Через це виникала черга та скупчення громадян, що сприяло розповсюдженню вірусу.
13. Не вимірювали температуру тіла людей, що повертались, на кордоні зі сторони України.

Піший перетин по інфорації мали закрити з 17.03. Але вранці 16.03 кордон був зачинений для пішого перетину та рейсових автобусів, пропускали тільки авто до 6 осіб.
12. Один водій може перетинати кордон лише 1 раз на добу. Через це виникала черга та скупчення громадян, що сприяло розповсюдженню вірусу.

Мета петиції:
1. Зобов'язати авіа виплатити суму за куплені квитки для повернення, якщо не були компенсовані раніше, або компенсувати з боку держави.
2. Зобов'язати авіа повернути вартість квитків, які призначалися як спец.борт, або компенсувати з боку держави.
3. Оштрафувати авіа, які навмисно підняли ціни після введення карантину на 10% річного доходу.
4. Принести офіційні вибачення КОЖНОМУ громадянину(ці) країни за некомфортні або ускладнені державою умови повернення.

Надам скріни та листи по запиту.

Петиція №

Дата створення:

Автор: Коноваленко Михайло Валерійович

Станом на 15 серпня петицію підписали 30 осіб з 25000 необхідних.

Показати