Щодо утворення району з центром у м.Мена

ДЕРЖАВНЕ БУДІВНИЦТВО, АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ УСТРІЙ

4 червня 2020 року Кабінетом Міністрів України підготовлено та оприлюднено проєкт постанови Верховної Ради України, згідно якого в Чернігівській області планується створити 4 райони з адміністративними центрами в містах Чернігові, Ніжині, Новгород-Сіверському та Прилуках.
Менський район планується розділити: Менську ОТГ віднести до новоствореного Новгород-Сіверського району, а майбутню Березнянську ОТГ – до Чернігівського.
Ми, жителі Менщини, категорично не згодні з такою пропозицією.
Під час попередніх обговорень та консультацій, різноманітних зібрань жодного разу варіант віднесення частини Менщини до Новгород-Сіверського району не звучав.
Аналізувались можливі варіанти
1. Визначення Мени центром майбутнього об'єднаного району.
2. Віднесення Мени до Корюківського району(з центром у м. Корюківка)
3. Віднесення Мени до Чернігівського району, якщо центром Північного району буде м. Новгород-Сіверський.
Наполягаємо на тому, що саме Мена є найбільш прийнятним центром Північного району.
Вже на сьогодні у Мені сконцентрована найбільша кількість реформованих правоохоронних органів та органів виконавчої влади: міжрайонна податкова служба, міжрайонна поліція, міжрайонна прокуратура, фонд соцстраху, один із чотирьох в області територіальних сервісних центрів МВС та інші. Інфраструктура міста, наявність приміщень дозволяють розмістити тут майбутні міжрайонні служби та структури.
Також вважаємо одним із найголовніших пріоритетів нашого міста автомобільне та залізничне сполучення. В Мену зручно доїхати з Корюківки, Сосниці, Коропа, Сновська, Новгород-Сіверського, Семенівки. А наявність залізничного сполучення дозволяє забезпечувати економічний розвиток.
Велике здивування у жителів Менщини викликало віднесення Менської ОТГ саме до Новгород-Сіверського району. Адже традиційно меняни та жителі району тяжіють до Чернігова: для вирішення соціальних, особистих, побутових , медичних та багато інших питань. Тим більше відстань від Мени до Чернігова 67 км, а до Новгород-Сіверського - 116 км.
Окрім цього, варто враховувати той факт, що Новгород - Сіверський знаходиться лише за 37 кілометрів від кордону з Російською Федерацією, що в сучасних реаліях є навіть небезпечним.
Абсолютно впевнені у тому, що до Чернігівської області не можна застосовувати загальні правила формування адміністративно-територіального устрою та децентралізації, прийнятні для інших регіонів. Адже найбільша територія, найнижча густота населення в Україні, велика кількість маленьких населених пунктів, найстаріше населення, вимираючі села, низький промисловий потенціал, великі відстані між населеними пунктами та інші проблеми і особливості вимагають від держави окремого ставлення до жителів Чернігівщини.
Тому збільшення кількості районів в області(не 4, а хоча б 5-6) забезпечить більш належне створення умов для отримання людьми адміністративних послуг, створить додаткові точки економічного росту у вигляді центрів нових районів.
Тому, враховуючи викладене, зважаючи на жваві обговорення в соціальних мережах даного питання, беручи до уваги висловлювання жителів Менського району і їх незгоду із запропонованими варіантами районного поділу, просимо переглянути проєкт Постанови Верховної Ради України «Про утворення і ліквідацію районів», підготовлену Кабінетом Міністрів України та внести до неї зміни, передбачивши створення Північного району з центром у місті Мена, включивши до його складу Менську міську ОТГ, Березнянську селищну ОТГ, Сосницьку селищну ОТГ, Корюківську міську ОТГ, Коропську селищну ОТГ.
У іншому випадку, просимо включити Менську міську ОТГ до майбутнього Чернігівського району!

Петиція №

Дата створення:

Автор: Прищепа Олексій Миколайович

Станом на 21 жовтня петицію підписали 597 осіб з 25000 необхідних.

Показати