ПРО ВІДНОВЛЕННЯ ВИДАЧІ ПАКУНКУ МАЛЮКА (РАЗОВОЇ НАТУРАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ НОВОНАРОДЖЕНИМ)

СІМ'Я, ДІТИ, МОЛОДЬ, ҐЕНДЕРНА РІВНІСТЬ, ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ

Прошу внести зміни до пілотного проєкту Міністерства соціальної політики України “Монетизація одноразової натуральної допомоги “Пакунок малюка” у 2020-2021 роках”. А саме:
- відновити видачу “Пакунків малюка”
- запровадити монетизацію одноразової натуральної допомоги виключно для тих матерів, які народжували в 2020-му році і не отримали Бейбі бокс.

Пропозицію змін обгрунтувую наявністю низки переваг “Пакунка малюка” перед грошовою компенсацією:
1. Вартість товарів.
Для держбюджету один бейбі бокс коштує 3815 грн. Така ціна досягається за рахунок оптових закупівель усіх товарів. Сумарна вартість всіх товарів у бейбі боксі у місцях роздрібної торгівлі становить більше 7000 грн. За рішенням Міністерства соціальної політики породілля зможуть придбати товари для немовлят лише за 5000 грн і тільки у спеціалізованих магазинах. Тобто, вартість боксу вигідніша за грошову компенсацію як для держави, так і для батьків новонародженого.
2. Контроль якості.
Якість усіх товарів для “Пакунка малюка” контролювалася Дитячим фондом ООН (UNICEF). Хто буде (зможе) контролювати якість тих товарів, які батьки купуватимуть самостійно?
3. Асортимент.
У 2019-2020 роках бейбі бокс складався з 60-ти найменувань товарів. Деякі з цих товарів неможливо придбати у маленьких містах та селах, як то лактаційні вкладиші, дитячі ножиці з запобіжниками, вушні палички зі “стопами”, крем для грудей під час лактації. Цей асортимент так само узгоджувався з представниками UNICEF.
4. Доступність.
В перші місяці життя дитина потребує постійної уваги, і батьки, зазвичай, не мають багато часу на пошук тих чи інших товарів. Тим більше, породілля завжди мають занижений, порівняно із звичайним, імунітет, і відвідування ними закладів торгівлі небезпечне для них самих і для малюка. Крім цього, бейбі бокси доставлялися в усі без винятку пологові будинки України (окрім Донецької області, у зв’язку з непідписанням договору представниками ОДА).
5. Цільові витрати.
Навіть з впровадженням контролю за придбанням виключно дитячих товарів, у містах, де залучених до проєкту закладів торгівлі виявиться мало, асортимент дитячих товарів буде невеликим і більшість батьків витрачатимуть виділені бюджетом кошти тільки на підгузники. Тому що вони продаються всюди, а всі інші необхідні дітям товари у цих магазинах не представлені. В той час, коли у бейбі боксах був якісний одяг, постільна білизна, іграшки, великий асортимент гігієнічних засобів.
6. Сприяння розвитку українських виробників.
Всі товари для “Пакунку малюка” створювались виключно українськими виробниками. Для виробництва було створено більше 1000 додаткових робочих місць на підприємствах легкої промисловості України.
7. Європейський стандарт.
“Пакунок малюка” - це європейський механізм допомоги новонародженим. В країнах, що впровадили видачу бейбі боксів, значно знизилась дитяча смертність та зросла народжуваність. Тому що батьки впевнені в майбутньому і точно розуміють, що дитина буде забезпечена всім необхідним на перший час.
8. “Пакунок малюка” дає змогу батькам спробувати різні засоби для догляду та зрозуміти, які з них не викликають алергії, які є корисними у побуті, а які дитині не підходять, не витрачаючи на це власні кошти.

Петиція №

Дата створення:

Автор: Терещенко Олена Сергіївна

Станом на 26 листопада петицію підписали 3376 осіб з 25000 необхідних.

Показати