Зупиніть знищення державного «Українського Дунайського пароплавства»

ТРАНСПОРТ І ЗВ'ЯЗОК

Шановний Денисе Анатолійовичу,
Ви, як Прем'єр-міністр України несете повну політичну відповідальність за дії Уряду та кожного Міністра окремо.

Тому, просимо Вас втрутитися в розвиток подій навколо державного пароплавства - ПрАТ “Українське Дунайське пароплавство” (“УДП”).

Як стало відомо, міністр інфраструктури України Владислав Криклій погодив безоплатну передачу усього річкового та морського флоту до статутного фонду угорської приватної компанії Business Shipping Company Кft.
Така оборудка, за своєю нахабністю, перевершує сценарій знищення Чорноморського Морського пароплавства.

Крім того, відомо, що керівництво ПрАТ "УДП" 21 вересня 2020 року створило та зареєструвало свою профспілкову організацію, яка, як ми вважаємо, в подальшому повинна забезпечити погодження на зазначену передачу флоту.

Згідно виписки з державного реєстру Угорщини Директором цієї компанії є громадянин Угорщини, а Наглядову Раду очолює Костянтин Молодковець, який має скандальну репутацію та зможе, у такому разі, використати активи ПрАТ УДП для погашення власних боргів.

Під час свого виступу у Верховної Раді 06 листопада 2020 року пан Криклій наголосив, що метою цієї операції є деофшоризація компанії.
Як відомо, деофшоризація це виявлення прибутків, виведених у низько податкові й офшорні юрисдикції, та оподаткування таких прибутків у країні походження.
Тому передача флоту від української компанії до Угорщини, яка має найнижчий рівень корпоративного податку на прибуток (9%), як раз ї є яскравим прикладом виводу прибутків до нізько податкової юрисдикції.

Крім того, у разі реалізації цієї оборудки, повернення державного майна буд тягнутися роками, а розмір витрат на суди та адвокатів – величезні.
Тим більше з огляду на не зовсім дружне відношення Угорщини до нашої країни.
Таким чином, публічні промови міністра інфраструктури прямо протилежні його діям та вводять в оману народних депутатів та суспільство.

Будь-яка мисляча людина розуміє, що виведення усіх ліквідних активів з ПрАТ «УДП» призведе до неможливості пароплавства обслуговувати чисельні борги та його швидкому банкрутству.

Денисе Анатолійовичу,
заради порятунку Українського Дунайського пароплавства, переконливо просимо Вас взяти ситуацію під особистий контроль та:
1. негайно зобов’язати міністра інфраструктури України Криклія В.А. визнати недійсним лист №14952/16/10-20 від 29.10.2020 на №ЧМ-500 від 08.10.2020 на фактичне погодження безоплатної передачі флоту УДП на баланс Business Shipping Company Кft (Угорщина);
2. ініціювати перевірку процедур прийняття та погодження рішення виконавцями Міністерства Інфраструктури України, щодо відповідності законодавству Украйни та Статуту ПрАТ «УДП»;
3. на час такої перевірки відсторонити від виконання обов’язків міністра інфраструктури Криклія В.А. та виконуючого обов’язки керівника ПрАТ УДП Олексія Хом’якова;
4. попередити голів Державної митної служби України, Державної Морської Адміністрації України про неприпустимість реєстраційних та інших дій пов’язаних з відчуженням флоту ПрАТ «УДП» на користь Business Shipping Company Кft. (Угорщина);
5. поінформувати відповідні державні органи Угорщини про недопустимість проведення реєстраційних дій з флотом компаній ПрАТ «УДП», Danubo Special Shipping S.A. (Панама), D.T.S. Danubo Transport Serviсe (Румунія), Transship (Угорщина), корпоративним правами, на які володіє держава Україна;
6. вивести ПрАТ «УДП» з підпорядкування Міністерства Інфраструктури України передавши його під управління, безпосередньо, Кабінету Міністрів України або Фонду Державного майна України.

Петиція №

Дата створення:

Автор: СУХОНЕНКО ВАДИМ ВОЛОДИМИРОВИЧ

Станом на 3 березня петицію підписали 121 особа з 25000 необхідних.

Показати