Поширити на об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) ціни та тарифи на закупівлю газу, які діють для побутових споживачів

КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

Згідно із Законом України 2866-III від 01.01.2002 року, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) створюється власниками квартир як юридична особа, непідприємницьке товариство, для отримання житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами. У багатоповерхових будинках, які обладнані газовими котельнями, ОСББ закуповує у газопостачальної компанії об'єм газу, необхідний для роботи системи опалення та гарячого водопостачання.

Оскільки ОСББ є юридичною особою, на нього не поширюються спеціальні ціни та тарифи, встановлені Кабінетом Міністрів для побутових споживачів. Члени ОСББ не мають можливості придбати газ у газопостачаючої компанії індивідуально, за тарифами для побутових споживачів, оскільки у багатоповерхових будинках саме ОСББ займається експлуатацією котельні та має договір з газопостачаючою компанією. Таким чином, ОСББ має закуповувати газ за комерційними тарифами, які значно вищі тарифів для побутових споживачів, хоча цей газ використовується виключно для забезпечення теплом мешканців багатоповерхових будинків.

Кабінет Міністрів України вніс зміни до пункту 41-1 постанови КМУ від 9 грудня 2020 р. №1236, поширивши дію граничної ціни на природний газ на ОСББ у лютому та березні 2021 року, але ця постанова мала лише тимчасовий характер. Після закінчення дій постанови, комерційні тарифи на газ значно виросли, тому ОСББ має закуповувати газ за тарифами у декілька разів вищими ніж тарифи на газ для побутових споживачів.

Просимо сприяти врегулюванню цього питання на законодавчому рівні, поширивши на ОСББ, на постійній основі, ціни та тарифи на закупівлю газу, які діють для побутових споживачів. Це надасть можливість усім побутовим споживачам користуватися єдиними тарифами незалежно від того, у якому саме будинку вони проживають.

Петиція №

Дата створення:

Автор: Олійник Юрій Олегович

Станом на 4 жовтня петицію підписали 35 осіб з 25000 необхідних.

Показати