Про вихідні

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

Де-факто! Цієї весни вихідними мали би бути: 7 березня (понеділок), бо вівторок - офіційний вихідний 8 березня; 25 квітня (понеділок, другий день Великодня); 2 травня, 9 травня. А влітку вихідними мали би бути: 13 червня, 27 червня, 28 червня, 24 серпня, 30 серпня. Розглянемо спочатку зиму. Вихідними мали би бути: 3 січня, 6 січня, 7 січня, 26 грудня, 30 грудня... Восени вихідними мали би бути: 1 вересня, 2 вересня і 14 жовтня. З усіх сезонів лише осінь видається без свят та перепрошувань, що потрібно відлучитися... Але не радіймо завчасно, бо ще є жнива, збір урожаю, а також так приємно восени поїхати на море на кілька днів, і знову перепрошування. Свят і справді багато, але хай...

Чи святкуємо ми разом? Це проблема... Виникло питання зі святами кримських татарів, які радо святкують "турецьку паску".

Не будемо роздумувати над 4-денним робочим тижнем, як пропонують науковці та роботодавці ЄС. Була така пропозиція... Скільки має тривати робочий день? Стільки, скільки і триває. Звісно, можна подумати і над цим. Можливо, усім варто працювати по 12 годин на добу 4 дні на тиждень. Можливо...

Де-юре! Поки що говоримо про вихідні, оплачувані вихідні. Можна скасувати всі вихідні, крім суботи та неділі. За підрахунками де-факто громадяни України кожного сезону мають 5-4-3 вихідних додатково. Їх можна і лишити. Тобто скоротити відпустку на один день або два, і не мати державних свят як обов'язкових вихідних.

Таким чином, кожен зможе брати 5 вихідних між суботами та неділями. Отже, це буде 9 днів підряд будь-коли протягом одного сезону. Є переваги! Приміром, завжди працюватимуть установи. Звісно, це дуже зручно і незбитково для держави.

А як щодо свят? - виникає закономірне питання. Державні свята є, були і будуть. Але ці дні не будуть обов'язковими вихідними. Кожен сам визначає для себе вихідні дні. Бо ще ж є День автомобіліста, День юриста, День бухгалтера. Будьмо чесними. За цією реформою кожен зможе обирати дні для святкування без перепрошувань.

Якщо всі працівники підприємства святкуватимуть новорічні свята, в офісі все одно знайдеться хтось, кому потрібно щось там доробити, або підробити більше грошей і т.п.

Що ж до патріотизму, то це вже залежить від самих громадян. Якщо люди не братимуть вихідний на 14 жовтня, і не вважатимуть, що День козацтва - це чудове свято, то що ж... Це лише означатиме, що це його вибір. Може, він і справді належить до іншої релігії, країни. Це не страшно, бо кожен має право на вибір. Це в СССР ходили всі "строєм" і мали вихідні на державні свята.

На жаль, чи на щастя, ця реформа повністю анулює такі свята, як 9 травня, 8 березня, або 1 травня. Усе це примусить задумуватися, що головніше: садіння картоплі, сезон у Єгипті, побути з рідними, чи вихідний на 1 травня...

Петиція №

Дата створення:

Автор: Шупик Валентина Анатоліївна

Станом на 18 серпня петицію підписали 5 осіб з 25000 необхідних.

Показати