Порушення закону України "Про основи національного спротиву"

ДІЯЛЬНІСТЬ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ТА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ЕЛЕКТРОННА ПЕТИЦІЯ ДО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ,КАБМІНУ УКРАЇНИ

Закликаємо Президента України вивести добровольців територіальної оборони ЗСУ з зони бойових дій та не підписувати законопроект №6521.

Добровольців територіальної оборони ЗСУ незаконно відправили на завдання у зону бойових дій Луганської та Донецької областей на 0-ої, 1-ої та 2-ої лінії фронту.

На момент вступу до лав ТрО керувалися законом України «Про основи національного спротиву», де зазначено: «Сили територіальної оборони є допоміжними до Збройних Сил України. Виконання завдань територіальної оборони здійснюється поза районами ведення воєнних (бойових) дій у випадку їх передислокації. Законопроект №6521 від 3. 05
22., який б дозволяв віддавати подібні накази ще не вступив в силу.

Окремі батальйони територіальної оборони ЗСУ забрали до вступу поправок до законопроекту в силу без рапортів на добровільну згоду та інформацію про місце передислокації. Їх відправили без належного військового вишколу, медичної комісії, без відповідної зброї, амуніції, тільки автомати. Контракти вони не підписували.

З метою захисту державних кордонів та збереження суверенності нашої України, для ефективного і швидкого реагування на наступальні дії ворога ,Генеральний штаб Збройних сил до Закону про мобілізаційну підготовку визначив етапи мобілізації а саме:

Перший етап: за якими до лав ЗСУ залучено оперативний даний резерв,тобто колишні військовослужбовці, які мали бойовий досвід.

Другий етап: військовослужбовці які з 2014 р. проходили строкову службу чи служили за контрактом;

Третій етап: передбачає призов офіцерів запасу та військовозобов'язаних,які закінчили військові кафедри університетів.


Таким чином,добровольці ТрО не підлягають даним етапам мобілізації, які потребують кращого війського вишколу, тому виконання бойових завдань,які ставлять перед ними у гарячих точках є непосильними і несуть за собою чисельні бойові втрати.

Ми просимо:

Вивести добровольців територіальної оборони ЗСУ на території їх формувань згідно діючого закону про ТрО;

Проходження належної медичної перевірки;

Розслідування незаконно відданих наказів про виконання завдань у зоні бойових дій без підтверджуючих документів.


Добровольці ТрО не дезертири, вони добровільно доєднались до ТрО, але через брак військової підготовки та не відповідності стану здоров"я, не можуть ефективно виконувати поставлені завдання.

Петиція №

Дата створення:

Автор: Жабяк Оксана Федорівна

Станом на 29 січня петицію підписали 2783 особи з 25000 необхідних.

Показати