Заборона отримання українського громадянства особами, що є громадянами країни-агресорки Російської Федерації (за винятком осіб, що захищають Незалежність України )

ОБОРОНОЗДАТНІСТЬ, СУВЕРЕНІТЕТ, МІЖДЕРЖАВНІ І МІЖНАЦІОНАЛЬНІ ВІДНОСИНИ

Звертаюсь до Кабінету Міністрів України з вимогою заборонити прийняття до громадянства України осіб, що мали статус громадянина Російської Федерації чи є резидентами РФ, крім осіб, що захищають Незалежність України у складі ЗСУ, НГУ, Національної поліції чи інших військових формувань.

Зважаючи на військово-політичну ситуацію в Україні вважаю рішення заборонити отримання українського громадянства колишнім громадянам Російської Федерації доцільним та практичним. Вважаю практику надання громадянства України особам, що тривалий час проживали на території Російської Федерації та були її громадянами, небезпечною для територіальної цілісності нашої держави.

Зокрема :
- ризик здійснення диверсійно-розвідувальної діяльності з метою дестабілізації ситуації в Україні;
- перешкоджанню обороноздатності нашої держави;
- дискредитації України на міжнародній арені;
- ризик використання таких кейсів ворожою російською пропагандою з метою розпалювання ворожнечі.

Окрім очевидних ризиків для суверенітету України прийняття до громадянства України осіб, що були громадянами Російської Федерації, звертаю вашу увагу на недоцільність таких рішень під час повномасштабного вторгнення Російської Федерації на територію України та здійснення російськими військовими численних воєнних злочинів.

Альтернативою прийняття до громадянства України осіб, що були громадянами Російської Федерації чи тривалий час перебували на її території, вважаю надання їм політичного притулку без можливості впливати на військово-політичну ситуацію в Україні після закінчення воєнного стану.

Також висловлюю обурення фактом отримання Олександром Невзоровим статусу громадянина України та прошу здійснити додаткову перевірку законності здобуття вищезгаданого статусу, зокрема чи були дотримані такі законодавчі вимоги:

- подання декларації про відсутність іноземного громадянства (для осіб без громадянства) або зобов`язання припинити іноземне громадянство (для іноземців);
- безперервне проживання на законних підставах на території України протягом останніх п`яти років;
- володіння державною мовою відповідно до рівня, встановленого законодавством України;

Прошу ініціювати введення строгого контролю над процесом прийняття до громадянства України та накласти вето на прийняття до громадянства України осіб, що є колишніми громадянами Російської Федерації чи тривалий час проживали на її території на час дії воєнного стану. Наголошую, кейси отримання українського громадянства вищезгаданими особами трактуються як неповага до національної гідності українців, що відчайдушно захищають Незалежність України та відстоюють її інтереси, а також несуть пряму загрозу суверенітету нашої держави.

Петиція №

Дата створення:

Автор: Русоцька Катерина Іванівна

Станом на 4 жовтня петицію підписали 960 осіб з 25000 необхідних.

Показати