Законодавче врегулювання реєстрації рапортів військовослужбовців, строку розгляду, вирішення питання по суті

ОБОРОНОЗДАТНІСТЬ, СУВЕРЕНІТЕТ, МІЖДЕРЖАВНІ І МІЖНАЦІОНАЛЬНІ ВІДНОСИНИ

Зараз законом чітко не передбачено наступні ключові моменти при подачі рапортів військовими - реєстрація, термін розгляду, відповідь командира по суті.

Військовослужбовці мають такі ж права, як і інші особи. Отримати відпустку, перевестися до іншого підрозділу, звільнитися за станом здоров'я або за сімейними обставинами, взяти необхідні документи для набуття статусу УБД, пройти ВЛК – все це та багато іншого про що просять бійці своє командування.

Однак, у зв'язку з тим, що законом чітко не передбачено порядок руху рапорту з моменту його подання до ухвалення рішення щодо нього. Це дає ґрунт для порушень прав українських захисників, що своєю чергою деморалізує та підриває їхній бойовий дух.

Варто звернути увагу на ще одну проблему. Відсутність можливості подання рапорту на передовій лінії. Однак і це можна вирішити. Наприклад, шляхом складання електронного рапорту через електронний додаток.

Вирішити згадану складність може розроблена спеціальна інструкція (наказ), які доведені до командирів військових частин.

Враховуючи масштабність проблеми, просимо розглянути петицію для подальшої розробки спеціальної інструкції (наказу), що регулює порядок реєстрації, термін розгляду, відповіді командира по суті, відповідальності за невиконання.

Петиція №

Дата початку збору підписів:

До кінця збору підписів залишилось:

Автор: Плетенко Володимир Володимирович

Станом на 18 серпня петицію підписали 5 осіб з 25000 необхідних.

Показати