Непідтримка запровадження в Україні збору у розмірі 10% на купівлю валюти

ЕКОНОМІЧНА, ЦІНОВА, ІНВЕСТИЦІЙНА, ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА, РЕГІОНАЛЬНА ПОЛІТИКА ТА БУДІВНИЦТВО, ПІДПРИЄМНИЦТВО

Кабінет міністрів України (Міністерство фінансів України) розробляє законопроект про запровадження додаткового збору 10 % на купівлю іноземної валюти імпортерами.

Аргументація законослухняного бізнесу проти такої ініціативи:

1. Будь-яке вітчизняне виробництво (зараз, в умовах часткової руйнації ланцюгів постачання – особливо, а енергоносії – майже на 100%) залежить від імпорту або сировини, або комплектуючих, або запчастин. Відповідно, при оплаті імпорту із врахуванням додаткового збору це призведе до збільшення собівартості вітчизняної продукції.

2. При оплаті 10% для купівлі валюти для забезпечення поточної господарської діяльності бізнесу – ці кошти будуть "вимиватися" із оборотних коштів бізнесу. Із однієї сторони – держава декларує важливість збереження і створення робочих місць, а з іншої сторони – створюються перепони у вигляді додаткових зборів.

3. Така ініціатива додатково буде негативно стимулювати переносити виробництво / офіси в інші країни ("негативна релокація").

4. Запропонований податок (10% від валютного платежу) легко обійти мінімізаторам, які занижують ціни імпорту в 2-3 рази при "кришувані" корумпованих митників, а далі продають через нефіскалізований роздріб. Відповідно, можуть оплачувати постачальникам через криптовалюту.
Але білому бізнесу, який платить «вчисту», прийдеться платити по повній.
Підхід до адміністрування податку - буде вести або до втрати конкурентоздатності (збитків) білого бізнесу, або його подальшої тінізації (контрабанди за готівкову іноземну валюту).

5. Таке додаткове навантаження на бізнес породить збільшення контрабанди і повернення до різних "чорних" і "сірих" схем.

6. У випадку прийняття такої норми – бізнесу має запропонована додаткова доступна і ефективна альтернатива поповнення обігових коштів – кредити, гранти, державна підтримка у вигляді страхування імпорту (часткової компенсації відсоткової комерційної ставки).

Петиція №

Дата початку збору підписів:

До кінця збору підписів залишилось:

Автор: Шкляр Сергій Володимирович

Станом на 4 жовтня петицію підписали 37 осіб з 25000 необхідних.

Показати