Ми Громадяни України вимагаємо негайного відновлення свободи слова в Україні.

ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА, ДІЯЛЬНІСТЬ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ

Ми Громадяни України вимагаємо негайного відновлення свободи слова в Україні,
- політична цензура не припустима та протизаконна.

Міністр культури та нині вже міністр цензури Олександр Ткаченко заявив, що обмеження свободи слова та інформації на українському телебаченні (Єдиний телемарафон) будуть тривати до перемоги у війні. Однак право громадян на інформацію та свобода слова є базовими правами, гарантованими Конституцією України:
Згідно статті 1 Конституції Україна є ДЕМОКРАТИЧНОЮ державою.
Згідно статті 34 Конституції: «Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір. Здійснення цих прав може бути обмежене законом… з метою запобігання заворушенням.»
І головне, - цензура є забороненою Конституцією.
Стаття 15. Суспільне життя в Україні ґрунтується на засадах політичної, економічної та ідеологічної багатоманітності. Жодна ідеологія не може визнаватися державою як обов'язкова.
Цензура заборонена.
На нашу думку, цензура в ефірі Єдиного телемарофону та обмеження телеканалів Прямий, П’ятий та Еспресо – порушують наші права. Звертаємось до вас, як до Президента і гаранта конституційних прав громадян, із закликом дати об’єктивну, бо, на нашу думку, відбувається замах на демократичний лад в Україні.
Три телеканали Прямий, П’ятий та Еспресо вимкнені у цифровому мовлені і уряд не може пояснити причини, попри петицію, яка зібрала 25 тисяч підписів.
Ми вимагаємо повернути журналістські стандарти в ефір Єдиного телемарафону, який фінансується коштом платників податків – там має з’явитися протилежна точка зору.
Українці не є ворогами українців – ми буваємо опонентами, але в нас ОДНАКОВІ ПРАВА. Ми відклали політичну боротьбу до перемоги, але і влада не має порушувати Конституцію - тільки таким може бути загальнонаціональний консенсус.
Вимагаємо відновлення мовлення трьох незаконно відключених телеканалів у повному обсязі. Під час війни може бути обмеження інформації, яка шкодить безпеці та обороні країни, але політична цензура неприпустима.

Петиція №

Дата створення:

Автор: Рекрутів Олег Володимирович

Станом на 2 квітня петицію підписали 116 осіб з 25000 необхідних.

Показати