Не виселяти з Києво-Печерської Лаври чернечу братію на чолі з її Священноархімандритом Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм

ДІЯЛЬНІСТЬ ОБ'ЄДНАНЬ ГРОМАДЯН, РЕЛІГІЯ ТА МІЖКОНФЕСІЙНІ ВІДНОСИНИ

10 березня 2023 року Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» направив Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі (Чоловічому монастирю) Української Православної Церкви попередження про розірвання договору про безоплатне користування культовими будівлями та іншим майном, що є державною власністю.

Таке рішення підтверджено листом Міністерства культури та інформаційної політики України і ґрунтується на висновках міжвідомчої робочої групи, яка встановила порушення монастирем умов договору щодо використання державного майна. До 29 березня 2023 року монастирю необхідно здійснити заходи щодо звільнення будівель та споруд, що є державною власністю та перебувають на балансі заповідника.

Звертаємося до Кабінету Міністрів України з проханням сприяти перегляду рішення щодо розірвання договору з чоловічим монастирем.

Нинішні насельники Лаври ще 1988 року переступили її поріг у радянські репресивні часи й відновили святиню з руїн. Багато хто з них поклав на це своє життя і здоров’я. Брутальне виселення лаврських монахів — це акт величезної несправедливості.

А припинення діяльності Київської духовної академії та семінарії Української Православної Церкви, які знаходяться на території Лаври, виселення студентів посеред навчального року, в розпал навчального процесу, під час опалювального сезону без надання відповідних приміщень для їхнього розташування — взагалі поза межами моралі та справедливості.

Конституція України проголошує «утвердження і забезпечення прав і свобод людини головним обов’язком держави». А «людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю» (Стаття 3 Основного Закону України).

Просимо Кабінет Міністрів України стати на захист основоположних прав і свобод громадян України, які нині є насельниками Лаври, та провести інвентаризацію будівель, що перебувають на балансі заповідника з розробкою рекомендацій щодо їх утримання та догляду, без виселення братії лаври на чолі з її Священноархімандритом Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм.

Петиція №

Дата початку збору підписів:

До кінця збору підписів залишилось:

Автор: Шевчик Надія Вікторівна

Станом на 2 квітня петицію підписали 10122 особи з 25000 необхідних.

Показати